Teisipäev, 23. august 2016

Väliskülalised tutvusid Libatse kandigaJuulis toimus Eesti 4H eestvedamisel rahvusvaheline IFYE (International Farm Youth Exchange) konverents, kuhu kogunes külalisi kõikjalt maailmast. Selle konverentsi eesmärk oli tutvustada välismaalastele meie riiki ja kultuuri. Koostöös Kodukandi liikumisega korraldati ka külakogukondadega tutvumise päev. Nii jagatigi kõik osavõtjad gruppidesse ja Libatse külal oli võimalus 26. juulil võõrustada külalisi Rootsist, Šveitsist, USA-st ja Inglismaalt. 
Kaugelt tulnud külalistele näitasime Jaanihanso siidrivabrikut; jalutasime Kaelase mõisapargis; tutvusime Baltimaade ühe suurima piimafarmiga; vaatasime Boardic Eesti OÜ-s, kuidas käib tööstusliku pakkematerjali tootmine; külastasime Libatse kauplust ja pidasime maha meeldiva vestlusringi raamatukogus. Külalisi huvitas väga raamatukogu muutumine ajas: komplekteerimise eripärad, tsensuur, külastatavus, töötingimused. Usun, et ühele külalisele oli ühe Eesti väikese raamatukogu külastamine erilisem, kuna temagi oli töötanud raamatukoguhoidjana ühes Inglismaa raamatukogus.

Enne kehakinnitust Wildenau turvakodus esinesid Libatse Sõstrad lustakate tantsudega ning haarasid külalisedki oma tantsuringi. Turvakodu ees avatud  väike müügiplats tutvustas ja andis võimaluse kaasa osta Libatse kandi toodeteid ja käsitööd.

Heleri Wazza juhitava MTÜ Kolmas Võimalus esimene sellelaadne ettevõtmine  sujus väga hästi, külalised olid uudishimulikud ja tundsid siirast huvi meie elu ja olude vastu ning lahkumise eel öeldud tänusõnad kinnitasid, et nad jäid nähtu ja kuulduga rahule. Suur tänu kõigile ettevõtetele ja käsitöölistele, kes külalistele oma ettevõtteid tutvustasid ja käsitöid eksponeerisid ning müügile tõid; külaelanikele, kes kaasa aitasid; aitäh Wildenau personalile maitsva lõunasöögi eest; Libatse Sõstardele tujuküllase meelelahutuse eest. Eriline tänu Karina Kotkasele, kes aitas vahendada inglise keelt neile, kes ise hätta jäid. Karina oli külalistele väga tore giid.

MTÜ Kolmas Võimalus nimel Aili Luik (Libatse raamatukogu juhataja)

Külalised koos Libatse sõstardega

Jaanihanso siidritalus

Halinga suurfarmis

Boardicus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar